אודות

הקרן להנצחת קדושי קהיר, הפועלת להנצחת זכרם, מורשתם ופועלם של נידוני קהיר, הקימה ומפעילה את האתר. הקרן פועלת  בחסות המרכז למורשת המודיעין (המל"ם) בגלילות.

האתר נועד לספק מידע אמין על האירוע המכונה 'העסק הביש', 'מבצע סוזאנה' או 'הפרשה' ועל הנידונים, וכן לקשר למקורות מידע נוספים בנושא.

החומרים שבאתר מושתתים על ספרות מחקר ועל ראיונות עם נידוני קהיר. הפרקים על הנידונים אושרו בידי נידוני הפרשה אשר עודם בחיים או בידי בני משפחותיהם.

באמצעות האתר אפשר לצפות בסרטים, בקטעי וידאו, בתוכניות טלוויזיה ובקטעי ראיונות אותנטיים עם הנידונים שבהם הם מספרים מה חוו החל בגיוס ליחידה ועד לאחר שחרורם מן הכלא במצרים, וכן להאזין לקטעי רדיו עליהם.

ריכזנו באתר תמונות מחיי הנידונים וכן יצירות אמנות מעשה ידיהם: פסלים, ציורים ורישומים שיצרו לפני המעצר, במהלך ריצוי המאסר ולאחריו. מרביתם מתארים את החיים בכלא.

באתר הסברים על מטרות הקרן להנצחת קדושי קהיר ופעולותיה. הקרן מעודדת כתיבת מחקרים בנושאים המפורטים בעמוד העוסק בקרן ויעדיה. סטודנטים לתואר 'בוגר' ו'מוסמך', המעוניינים לכתוב עבודות בנושאים אלה, יוכלו להגישן לבחינת זכאות לקבלת מלגה. הוא הדין בתלמידי תיכון הכותבים עבודת גמר אישית במקום מבחן בהיקף של חמש יחידות לימוד.

הנכם מוזמנים להגיב למה שמופיע באתר, לשאול שאלות ואף להמציא חומרים למי שיש בידו כאלה. נעשה כמיטב יכולתנו להתייחס במהירות ולענות, הגם שלא תמיד יש תשובות ברורות ומלאות, שכן בפרשה זו יש עדיין דברים עלומים.

נשמח שתתרמו לקרן. הנחיות כיצד לתרום יש בעמוד 'תרומות' בקטגורית 'קרן קדושי קהיר'.

X סגירה
גלילה למעלה