האתר נוסד ומנוהל על ידי הקרן להנצחת קדושי קהיר, הפועלת להנצחת זכרם, מורשתם ופועלם של נידוני קהיר. הקרן פועלת  בחסות המרכז למורשת המודיעין (המל"ם) בגלילות.

האתר נועד לספק מידע אמין על מה שנקרא בציבוריות הישראלית 'העסק הביש' או 'הפרשה' ועל הנידונים, וכן לקשר למקורות מידע נוספים בנושא.

באמצעות האתר אפשר לצפות בסרטים, קטעי וידאו, תכניות טלוויזיה ורדיו רלוונטיות, בקטעי ראיונות אותנטיים של הנידונים שבהם הם מספרים מה חוו החל בגיוס ליחידה ועד לאחר שחרורם מן הכלא במצרים.

ריכזנו באתר תמונות מחיי הנידונים וכן יצירות אמנות מעשה ידיהם: פסלים, ציורים ורישומים שיצרו לפני המעצר, במהלך ריצוי המאסר ולאחריו. מרביתם מתארים את החיים בכלא.

באתר הסברים על מטרות הקרן להנצחת קדושי קהיר – פעולותיה וחבריה. האתר מתעדכן באופן שוטף בפעולות הקרן.

הקרן מעודדת כתיבת מחקרים בנושאים המפורטים בעמוד העוסק בקרן ויעדיה. סטודנטים לתואר 'בוגר' ו'מוסמך', המעוניינים לכתוב עבודות בנושאים אלה, יוכלו להגישן לבחינת זכאות לקבלת מלגה.

הנכם מוזמנים להזמין הרצאות על סיפורם של נידוני קהיר באמצעות האתר, להגיב למה שמופיע בו, לשאול שאלות ואף להמציא חומרים למי שיש בידו כאלה. נעשה כמיטב יכולתנו להתייחס במהירות ולענות, הגם שלא תמיד יש תשובות ברורות ומלאות, שכן בפרשה זו יש עדיין דברים עלומים.

נשמח שתתרמו לקרן. הנחיות כיצד אפשר לתרום יש בעמוד 'תרומות' בקטגורית 'קרן קדושי קהיר'.